cool vázání tkaniček
První dírky do bot s tkaničkami byly ale vynalezeny už v roce 1790. V dnešní době na trhu najdeme nepřeberné množství různých barev. Většinou se vybírají podle barvy bot a aby ladily. Ale co takhle jednou zkusit naprostý kontrast? Třeba rovnou neonovou barvu…
Tradičními materiály jsou bavlna, kůže, len s příměsí, dokonce i konopí. Velice odolná jsou umělá vlákna-polyester, polyamid, polypropylen... Jejich jediná malá nevýhoda je, že klouží a rychleji se rozvazují. Za to déle vydrží a někdy vypadají i lépe. Čím se od sebe liší kulaté tkaničky od plochých? Jedná se zase a pouze jen o praktičnost. Takže při výběru myslete na to, že se vám budou kulaté častěji rozvazovat.
Proto se ploché duté tkaničky využívají zejména pro sportovní, pracovní obuv a brusle pro lední hokej. Dále tu existují i kulaté s jádrem, bez jádra, třeba pro vycházkovou obuv. A nakonec voskované, které mají své uplatnění ve společenské obuvi.
Konce tkaniček jsou převážně ukončené celuloidovou páskou. Můžeme najít i kovové zakončení, ale to spíše u delších a masivnějších tkaniček nebo zatavené za vysoké teploty.
V dnešní době nám moda umožňuje neomezené možnosti, takže můžeme popustit uzdu své fantazii a vyměnit své staré tkaničky za nové a hlavně barevné. Můžete si vybrat třeba i ze zvířecích vzorů, puntíčků, proužků. Pro drsnější typy jsou tu i obrázky s lebkami, pentagramy…